Wdrożenia
Wdrożenie systemu IT jest umieszczone w strategii i procesach biznesowych firmy.
Aplikacje dedykowane mogą oferować znaczne korzyści w porównaniu z systemami IT dostępnymi na rynku. Zwłaszcza w zakresie zarządzania procesami biznesowymi i transformacją cyfrową. Bez względu na to, jaka jest konfiguracja aplikacji IT, zawsze firma musi dostosować dane w celu połączenia systemów IT. Celem łączenia danych jest uzyskanie bardziej dokładnych informacji.
Wdrożenie systemu IT z perspektywy firmy
Aplikacje dedykowane nie są tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać i mogą oferować znaczące korzyści w porównaniu z aplikacjami pudełkowymi.
Poniżej przedstawiamy korzyści i zalety wdrożenia systemu IT, których doświadczyli nasi klienci po wdrożeniu aplikacji dedykowanej.
Wdrożenie systemu IT pozwala automatyzować powtarzające się zadania
Aplikacje dedykowane ułatwiają życie każdemu, automatyzując nudne, powtarzające się zadania. Aplikacja dedykowana wykonuje to na dwa sposoby.
Automatyczne przenoszenie danych w systemach IT
Aplikacje dedykowane to nie tylko dedykowany interfejs lub bardzo dobrze zaprojektowane doświadczenie użytkowników - to przede wszystkim proste rozwiązanie, dostosowane do realizacji konkretnych zadań.
Dzięki dedykowanym aplikacjom można zbudować wspaniały interfejs użytkownika. W rzeczywistości, projektowanie interface’u użytkownika jest zazwyczaj tym, co aplikacje dedykowane robią dobrze, ponieważ dobry interfejs użytkownika jest w dużej mierze miarą tego, jak blisko można się trzymać ustalonego rozwiązania UX. Na przykład, koszyk na zakupy na stronie e-commerce zawsze oznacza to samo.
Ale gdzie aplikacje dedykowane mogą być najlepiej wykorzystanie, to ich zdolność do pobierania danych i przekształcania ich w formaty, w których są potrzebne w innych aplikacjach w innych systemach IT.
Aby procesy biznesowe przebiegały sprawnie, dane muszą łatwo przepływać pomiędzy różnymi systemami IT. Zadanie to musi być wykonane w dowolny sposób, ale aplikacja dedykowana może to znacznie ułatwić poprzez automatyzację procesu biznesowego, a nie poleganie na ręcznym eksportowaniu, konwersji i ponownym wgrywaniu danych.
Automatyczne zarządzanie workflow, przepływem pracy
Znaczna część czasu jest codziennie poświęcana przez zespoły realizujące projekty zgodnie z procesem pracy lub czekające na przejście projektu do kolejnego etapu.
Na przykład, powiedzmy, że trzeba wysłać e-mail do kierownika, aby uzyskać zgodę na delegację, wyjazd służbowy, który później musisz rozliczyć. Ten dodatkowy ręczny krok, wykonywany co jakiś czas i powtarzany w kółko, może być poważną przeszkodą dla efektywności biznesowej:
- Musisz pamiętać o wysłaniu emaila.
- Twój menadżer musi otrzymać email.
- Twój menadżer musi odpowiedzieć na email.
Może się wydawać, że to drobnostka, ale z czasem te mikroblokady sumują się z dużymi opóźnieniami. Zamiast wysyłania emaili możesz wykorzystać prostą aplikację zarządzanie delegacjami, która ułatwia zarządzanie procesem.
Wdrożenie systemu IT ułatwia współpracę w firmie i z partnerami biznesowymi
Przedsiębiorstwa mają coraz bardziej skomplikowane systemy obsługi klientów. Sposób organizacji firmy w różne działy bezpowrotnie mija. Firmy muszą być adaptacyjne, pozyskują i rozwijają wiedzę nie tylko z wszystkich swoich działów, ale również od partnerów biznesowych i społeczeństwa aby lepiej służyć klientom.
Treść jest doskonałym przykładem.
Nawet prosty wpis na blogu może obejmować marketing, zewnętrznych freelancerów, liderów biznesowych, wykonawców, produkty i sprzedaż. Oznacza to, że współpraca nabiera nowego znaczenia. Obecnie firma to nie tylko pracownicy zlokalizowani w murach firmy, ale również klienci partnerzy biznesowi i dostawcy. Coraz więcej firm wdraża aplikacje B2B.
Jednak nieszablonowe rozwiązania są zazwyczaj złe w integracji ze sobą. Aby współpracować, ludzie muszą przechodzić od systemu IT do systemu IT, zwykle polegając na czymś takim jak komunikatory internetowe lub poczta elektroniczna, aby sobie pomóc.
Brak współpracy w ramach systemów IT ma nietrywialne konsekwencje:
- Procesy biznesowe albo trwają dłużej (ponieważ oficjalny przepływ pracy nie odzwierciedla rzeczywistości), albo są bardzo doraźne i podatne na załamanie.
- Systemy IT są trudne do zautomatyzowania, jeśli w ogóle można je zautomatyzować.
- Systemy IT są trudne lub niemożliwe do skalowania.
- Systemy IT prowadzą procesy do przodu, a nie do operacji istniejących niezależnie od ludzi, którzy w nich uczestniczą.
Ale poza unikaniem tych wyników, ułatwienie współpracy jest po prostu dobrym pomysłem, ponieważ ma wiele korzyści ubocznych.
Na przykład, aplikacje dedykowane, które łączą istniejące aplikacje informatyczne, umożliwiają pracownikom spędzenie większej ilości czasu na robieniu tego, co naprawdę im się podoba (i co pomaga firmie), a mniej na przenoszeniu danych z A przez B do C. aplikacje dedykowane pozwalają tworzyć przewagę konkurencyjną w firmie.
Po drugie, łatwa współpraca sprawia, że praca z innymi zespołami i działami jest przyjemna, co w efekcie prowadzi do poprawy wyników firmy. Wreszcie, łatwa współpraca sprawia, że organizacje są bardziej dynamiczne i sprawne. Wgląd w dane jest przekazywany dalej i szybciej, a organizacje mogą skuteczniej reagować na nowe pomysły i zmieniające się możliwości.
Wdrożenie systemu IT przyspiesza i upraszcza pozyskanie niezbędnych danych
W przypadku funkcji back-office, duża ilość czasu i wysiłku poświęcana jest na zbieranie danych z różnych źródeł. Jednym z przykładów są dane finansowe. Na przykład, dyrektor finansowy musi zebrać dane do sprawozdania rocznego. Może być zmuszony do zebrania danych z 10 różnych miejsc w całej organizacji. Żądanie dodatkowych danych, otrzymywanie arkuszy kalkulacyjnych i analiza danych wymaga czasu.
Jeśli jest to proces realizowany raz w roku, nie ma sensu go informatyzować. Proces nie jest istotny dla firmy. Ale co zrobić, jeśli przechodzisz przez ten proces w przypadku cotygodniowych raportów? Albo każdego miesiąca, wykonując prezentacje wyników dla zarządu?
Istnieją dziesiątki procesów, które odbywają się regularnie i wymagają importowania i przekształcania danych - procesów, których realizacja może być czasochłonna i frustrująca.
Aplikacja dedykowana może pomóc w złagodzeniu tego problemu. Po pierwsze, dostosowanie do potrzeb klienta automatyzuje przepływy pracy, więc mniej danych wymaga ręcznej kompilacji.
Na przykład, aplikacja może automatycznie wygenerować raport, który zawiera wszystkie informacje potrzebne do stworzenia raportu. Taki poziom szczegółowości po prostu nie istnieje w aplikacjach standardowych. Dzięki temu można zautomatyzować przepływy pracy składające się na procesy biznesowe.
Po drugie, z czasem możesz zacząć usprawniać procesy biznesowe samodzielnie, dając użytkownikom dostęp do danych i informacji w formacie, w którym mogą je rzeczywiście wykorzystywać.
Aby zrozumieć tę kwestię, wykonajmy krok wstecz.
Firmy śledzą i przechowują duże ilości danych oraz codziennie generują ciągły przepływ nowych treści. Nie chodzi już o zbieranie danych - teraz chodzi o identyfikację sygnału spomiędzy szumów. Umiejętność wyciągnięcia właściwych wniosków z dużej ilości informacji. Dlatego też firmy opracowały wiele aplikacji do tego celu. A to, co te aplikacje wnoszą do firmy, to scentralizowany i usprawniony dostęp do danych oraz możliwość szybkiego tworzenia i publikowania treści.
Jednak większość firm nie zdaje sobie jeszcze sprawy z prawdziwej wartości tego rodzaju aplikacji dedykowanych: pozwalają one każdemu na szybki i łatwy dostęp do informacji ze zdefiniowanych przez użytkownika uprawnień.
Oznacza to, że z pewnością można wygenerować raport automatycznie, aby przyspieszyć procesy raportowania. Jednak dzięki rozwojowi aplikacji dedykowanych można bezpośrednio usprawnić proces biznesowy, którego częścią jest workflow. Innymi słowy, możesz dać członkom zarządu bezpośredni dostęp do danych i treści. Dzięki czemu nie ma żadnego procesu ponieważ wszyscy posiadają dostęp do informacji, które potrzebują, w układnie, który potrzebują w czasie, który potrzebują.
Dzięki umożliwieniu dostępu do danych, firmy mogą na nowo zdefiniować procesy, które są im potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej. W rezultacie zmniejszyć ich przeciążenie, aby zmaksymalizować wydajność, przejrzystość. Tworząc w ten sposób przewagę konkurencyjną istotną dla klientów.
Wdrożenie systemu IT zwiększa bezpieczeństwo posiadanych danych
Jeśli posiadasz aplikację dedykowaną, Twoje dane są (statystycznie średnio) bezpieczniejsze niż w przypadku, gdy korzystasz z aplikacji zlokalizowanej na Twoim komputerze lub serwerze. Dlaczego? Ponieważ jesteś znacznie rzadszym i mniejszym celem.
Powiedzmy, że Twoje bezpieczeństwo jest takie samo, jak w przypadku popularnej aplikacji oferowanej w takiej samej formie wielu, różnym klientom. Inne, ale równie bezpieczne. Jeśli hakerzy złamią kod aplikacji u innego klienta, który też posiada taką samą aplikację mogą łatwiej pozyskać Twoje dane. Co, oczywiście, jest problemem. Jednakże, jeśli hakerzy złamią niestandardową aplikację dedykowaną, dostaną dane jednego klienta. Dla ciebie, klienta, wynik jest taki sam - twoje dane są w rękach, w których nie powinny być. Ale jak myślisz, ile grup hakerskich jest zainteresowanych włamaniem się do Twojej firmy konkretnie? Ile firm jest zainteresowanych włamaniem się do jednej dedykowanej aplikacji internetowej? Prawdopodobnie nie aż tak wiele.
Główni dostawcy aplikacji popularnych bronią dziesiątków lub setek ataków dziennie.
Wdrożenie systemu IT pozwala uzyskać przewagę konkurencyjną
Rozwój dedykowanych aplikacji, a w szczególności rozszerzenie funkcjonalności systemu CMS może pomóc firmom zmaksymalizować inwestycje w technologiczne rozwiązania dzięki wykorzystaniu narzędzi, które użytkownicy już znają.
Problem z zakupem nowych systemów IT, jest taki, że użytkownicy nie chcą ich używać. Uzyskanie akceptacji technologicznej jest zawsze wyzwaniem.
Nawet jeśli aplikacja dedykowana jest intuicyjna, dla niektórych użytkowników zawsze stanowi wyzwanie związane z poznaniem nowego systemu IT. Pełne wykorzystanie potencjału Twojego zespołu jest długoterminowym projektem, który musi być sprawnie zarządzany.
Kiedy tworzysz aplikację dedykowaną, która jest oparta na istniejącym systemie IT, adopcja przebiega znacznie płynniej:
- Interfejsy i systemy działają tak, jak ludzie myślą, że będą działać obecne (ponieważ są już z nich korzystają)
- Sposoby pracy pozostają stosunkowo statyczne
- Aplikacja dedykowana wygląda jak istniejący system IT (ponieważ można dostosować projekt), więc interfejs użytkownika odpowiada oczekiwaniom.
Wdrożenie systemu IT, kilka korzyści
Istnieje wiele korzyści wynikających z wdrożenia systemu IT na zamówienie. A wraz z coraz bardziej skomplikowanymi systemami wewnętrznymi i coraz bardziej wyspecjalizowanymi firmami, dostosowanie staje się coraz bardziej normą niż wyjątkiem.
Ale "dedykowane" nie musi oznaczać "kosztowne". Poprzez wykorzystanie istniejącego oprogramowania i dostosowywanie z dodatkowymi aplikacjami, można uzyskać wiele korzyści dostosowywania bez ogromnych kosztów.
Dla większości firm, wybór systemu IT to budowa aplikacji ze sprawdzonym partnerem. To związek na lata, a niekiedy dekady. To dostosowanie aplikacji do wymagań i oczekiwań użytkowników.
Jest tu wiele opcji. Dla wielu firm aplikacje z pudełka lub w modelu SaaS są świetnym rozwiązaniem. Dla firm zorientowanych na treść, CMS jest miejscem, od którego można zacząć. Aby w pełni wykorzystać dedykowany system IT, trudno jest spojrzeć w przeszłość. Na już posiadane aplikacje i systemy. Musisz otworzyć się na nowe doświadczenie. Jedno jest pewne tylko aplikacja dedykowana pozwala firmie uzyskać przewagę konkurencyjną.